Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Spotkanie z Przedsiębiorcami

Dnia 25.10.2023 roku- wzorem lat ubiegłych - odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Spotkania Młodzieży z Przedsiębiorcami" .Tym razem uczestnikami była młodzież z klas ekonomicznych 1a i 1b , która miała możliwość poznania przedstawicieli Regionalnej Izby Przemysłowo -Handlowej w Częstochowie.

Zaszczycili nas swoją obecnością:

1. dr hab.Edmund Golis -profesor Uniwersytetu  im. Jana Długosza w Częstochowie- Dyrektor centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w obszarze Nauki i Sztuki,

2. Tadeusz Szymanek -przedsiębiorca, Prezydent Regionalnej Izby przemysłowo-Handlowej w Częstochowie,

3. .Joanna Okularczyk-Prezes firmy TEST Systemy Uszczelniające w Częstochowie.

Tematem spotkania były"Wady  i zalety własnej działalności gospodarczej".

Przyszli ekonomiści  mieli możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu zagadnień związanych z istotą zakładania działalności gospodarczej oraz koniecznych cech charakteru , które powinny cechować właścicieli firm, aby mogły one osiągnąć sukces rynkowy. Goście podkreślili również, że istotą prowadzenia własnej działalności  nie jest jedynie szybki zysk, ale przede wszystkim trwałość i funkcjonalność firmy oraz dobre traktowanie pracowników.

Oczywiście , był czas na zadawanie pytań gościom.

Zainteresowanie tematyką okazało się na tyle duże, że nawet po zakończonym spotkaniu młodzież zadawała dodatkowe pytania konkretnym przedsiębiorcom.

Organizatorki- p. Alicja Olbińska, p. Edyta Kosowska- Myślak

 

bip