Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Spotkanie z Przedsiębiorcami

  • spotkanie z przedsiębiorcami

    spotkanie z przedsiębiorcami

W dniu 23 maja 2023r. odbyło się kolejne, a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Przedsiębiorcami w ramach współpracy naszej szkoły z Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową w Częstochowie.

Tym razem wróciliśmy do tematu: „Strategia, plany rozwoju przedsiębiorstwa w obecnej sytuacji rynkowej w Polsce”, który chcieliśmy przybliżyć uczniom klas pierwszych: 1B i 1C technikum, którzy to dopiero rozpoczęli zgłębianie tajników ekonomii.

Goście w osobach: p. Maria Widera, p. Joanna Okularczyk i p. Tadeusz Szymanek w swoich wystąpieniach zwrócili uwagę na to jak ważny jest pomysł na działalność gospodarczą, ale również dobrze przygotowany biznesplan i przemyślana strategia rozwoju. Nawiązali również do źródeł finansowania własnego biznesu. Mówili także o tym, że czasem warto zasięgnąć rady u doradców czy znaleźć kogoś w rodzaju mentora, który wskaże właściwy kierunek.

Naszym Gościom bardzo dziękujemy za cykl spotkań z młodzieżą, poświęcony czas i cenne wskazówki dotyczące prowadzenia biznesu, a Was Droga Młodzieży zapraszamy na kolejne spotkania, już w nowym roku szkolnym.

Dziękujemy również p. Dyrektorowi Maciejowi Trzmielowi, który umożliwił nam organizację tych spotkań.

Organizatorki: p. A. Olbińska i p. E. Kosowska- Myślak

bip