Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Noc Bibliotek 2023 w Miesiącu Bibliotek Szkolnych

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą Noc Bibliotek, to już IX edycja, w tym roku przebiegała pod hasłem „Absurd nie czytać”. Wydarzenie odbyło się 7 października (sobota) 2023 r.

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, otwartych i dostępnych. W Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie czekały na nas specjalne wydarzenia- zajęcia, warsztaty i szereg aktywności. Odbyły się m.in.: pokazy filmowe, Nieoczywisty teatr cieni, zwiedzanie magazynów, rozgrywki gier fabularnych, zajęcia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, hologramów i awatarów.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji Nocy Bibliotek był występ Mażoretek „Szyk”, w której skład wchodziła uczennica naszej szkoły Oliwia Piotrowska z kl.2D. Na zakończenie udaliśmy się na nocne zwiedzanie biblioteki, połączone z oprowadzaniem po wystawie „Zanim nastały media cyfrowe”. Każdy znalazł coś dla siebie, dobrą literaturę i kreatywną zabawę.

Więcej na stronie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej

Opiekun młodzieży: p. Iwona Tutak

bip