Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

XV Kampania Białych Serc

W dniach od 14 do 25 października miały miejsce w naszej szkole działania w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej- XV Kampanii Białych Serc.

Tematem przewodnim tegorocznej kampanii były samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Wg danych polscy nastolatkowie coraz częściej dokonują prób samobójczych, okaleczają się, zmagają z depresją. Zwłaszcza dziewczęta. Tymczasem na 100 tys. dzieci przypada 1 dziecięcy psychiatra, a na 500 uczniów jeden pedagog - i to tylko w niektórych szkołach. Coraz więcej nastolatków próbuje odebrać sobie życie. W ciągu roku ich liczba zwiększyła się o jedną trzecią. W 2017 roku 116 osób poniżej 18. roku życia popełniło samobójstwo, a 730 próbowało to zrobić. W 2016 prób samobójczych było 475, a śmiercią zakończyły się 103.

 

W szkole pedagodzy wspólnie z Samorządem Szkolnym przeprowadzili kampanię informacyjną dla przedstawicieli wszystkich klas. Uwieńczeniem działań były wspólne warsztaty w trakcie, których uczniowie na serduszkach, będących symbolem kampanii, pisali powody skłaniające młodzież do prób samobójczych . Na osobnych serduszkach uczniowie wypisali sposoby pomocy osobom będącym w kryzysie. Prace, będące efektem warsztatów zostały wystawione do zapoznania się wszystkim uczniom.

bip