Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Projekt historyczny- 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego

  • logo projektu historycznego Pamięć 81

    logo projektu historycznego Pamięć 81

1. W naszej szkole (na I piętrze) prezentowana jest wystawa "586 dni stanu wojennego" przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Zapraszamy serdecznie wszystkich Nauczycieli i Uczniów do obejrzenia wystawy.

2. W dniu 10 listopada (najbliższa środa), odbędzie się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanie Wojennym w PRL. Konkurs odbędzie się w sali 46 o godz. 9:00. Biorącym udział w konkursie przypominamy o konieczności wypełnienia załącznika nr 2 o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

3. W ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią kamienie” w naszej szkole jest wyświetlany uczniom film pt.: „Nie zabierajcie Mamy”. Film przedstawia dramatyczne historie niezwykle odważnych kobiet, działaczek „Solidarności” oraz ich rodzin czasie stanu wojennego.

4. 13 grudnia 2021r. o godz. 13:13 uczniowie Ekonomika uczcili minutą ciszy Ofiary stanu wojennego a wieczorem młodzież uczestniczyła w uroczystościach przed Szczytem Jasnogórskim.

W związku ze zbliżającą się 40-tą rocznicą wprowadzenia stanu wojennego warto przypominać i upamiętniać bohaterów tamtych wydarzeń.
Zachęcamy do obejrzenia filmu. Jest on dostępny na stronie projektu.

 

 

 „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAM

NazwaDataRozmiar
projekt_historyczny.doc2021-10-12 09:28121.00 KB
bip