Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Podsumowanie projektu "Tydzień Noblowski" w naszej szkole!

W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnym, nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym projekcie „Tydzień Noblowski 2024”, który miał na celu przybliżenie uczniom sylwetek wybitnych laureatów Nagrody Nobla oraz ich wkładu w literaturę i naukę. Był to czas pełen inspirujących wydarzeń, a oto, co udało się zrealizować:

Galeria Noblistów – W Szkolnym Centrum Kultury pojawiła się wystawa „Galeria Noblistów”, gdzie uczniowie mogą podziwiać zdjęcia i osiągnięcia laureatów Nagrody Nobla z różnych dziedzin. Wystawa przyciągnęła uwagę wielu uczniów, wzbudzając duże zainteresowanie. W pracowni przedmiotów ekonomicznych pojawiła się gazetka „Nagroda Banku Szwecji im. A Nobla w dziedzinie ekonomii”.

Wystawka książek – W szkolnej bibliotece przygotowano ekspozycję „Książki naszych Noblistów” w dziedzinie literatury, które przyniosły im światowy rozgłos. Uczniowie mogli wypożyczyć i zapoznać się z dziełami takich autorów jak Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. Wielu skorzystało z okazji, by wypożyczyć te wybitne dzieła literatury.

Zajęcia biblioteczne – Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych „Lekcje z noblistą”, podczas których poznali szczegóły dotyczące Nagrody Nobla oraz sylwetki wybitnych laureatów. Zajęcia prowadzone były w oparciu o materiały przygotowane przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, co dodatkowo wzbogaciło wiedzę młodzieży.

Gazetka promująca projekt – Przygotowano gazetkę informacyjną „Tydzień Noblowski - wszystko zaczęło się od Alfreda Nobla”, która w ciekawy sposób przedstawiała historię Nagrody Nobla. Gazetka tematyczna – W szkolnej bibliotece przygotowano tablicę „Polskie Noble literackie – od Sienkiewicza do Tokarczuk”. Zawiera ona informacje na temat laureatów i ich twórczości.

Konkurs biblioteczny– Zorganizowano szkolny konkurs „Polscy Nobliści w dziedzinie literatury – krzyżówka literacka” dla uczniów klas 2 i 3 w formie zabawy, który odbył się w drużynach dwuosobowych. Zadaniem uczestników było odgadnięcie 22 haseł związanych z polskimi noblistami. Każde hasło prowadziło do odkrycia ostatecznej odpowiedzi, która była hasłem tegorocznej akcji Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Poznajmy się w bibliotece”. Aby ułatwić zadanie, każdej drużynie przysługiwały trzy „koła ratunkowe”. Zabawa była pełna emocji, a uczniowie świetnie poradzili sobie z literackimi wyzwaniami. Na zwycięzców czekają dyplomy, bon na dzień bez pytanie” oraz wspaniałe nagrody!

Status Szkoły Partnerskiej w ramach Tygodnia Noblowskiego! – Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła, Zespół Szkół Ekonomicznych, otrzymała to zaszczytne wyróżnienie, które stanowi dowód naszego zaangażowania w promowanie wiedzy o laureatach Nagrody Nobla i ich wyjątkowych osiągnięciach.

W ramach tego partnerstwa, Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego przygotowało specjalne bezpłatne materiały dydaktyczne dotyczące tegorocznych laureatów i ich wyróżnionych dokonań. Materiały te są dostępne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do korzystania z tych cennych zasobów, które pomogą jeszcze lepiej zrozumieć znaczenie Nagrody Nobla i wybitne osiągnięcia naukowe oraz literackie. Materiały można pobrać w szkolnej bibliotece.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniach Tygodnia Noblowskiego. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może brać udział w tak prestiżowej inicjatywie!

 

#Wydarzenia Tygodnia Noblowskiego

#TydzienNoblowski,

#CWiDUW

 

Szkolny koordynator projektu Iwona Tutak

 

bip