Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Piotr van der Coghen

Dnia 10 marca br. gościliśmy w naszej szkole w ramach „Kontrolowanego Gadu- Gadu” Pana Piotra van der Coghena. Młodzież klas turystycznych przygotowała pytania, na które odpowiadał gość.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że Pan Piotr van der Coghen to nie tylko ratownik górski i przewodnik górski ale jest również instruktorem sportu, naczelnikiem Górskiego Pogotowia Ratunkowego w Jurze, szkoleniowcem ratowników górskich, antyterrorystów, żołnierzy wojsk desantowo – szturmowych, strażaków wysokościowych. Założył pierwszą w Polsce szkołę survivalu oraz narciarstwa i alpinizmu.

Gość opowiadał o uczestnictwie w międzynarodowych misjach humanitarnych i obserwacyjnych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, o trudach wykonywania zawodu jakim jest ratownik górski.

Najbardziej młodzież zapamiętała, że pasja to życie, a tą pasją Pan Piotr „zaraził” prawie całą swoją rodzinę.

Dowiedzieliśmy się również, że Medal Za Ofiarność i Odwagę, którą Pan van der Coghen dostał dwukrotnie jest dla niego jednym z największych i cennych odznaczeń.

Było też i mniej oficjalnie, kiedy to uczniowie poprosili gościa o opowiedzenie jego ulubionego żartu…

Spotkanie z tak niesamowitym człowiekiem na długo pozostanie w każdym, kto miał możliwość wysłuchania Pana van der Coghena.

 

 

bip