Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Ojciec Leon Knabit

SPOTKANIE Z OJCEM LEONEM KNABITEM
Chcieliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych spotykać i gościć ciekawych, szanowanych oraz lubianych ludzi. Osoby, które wiele znaczą we współczesnym życiu kulturalnym, społecznym i politycznym, a nade wszystko autorytety moralne.
Niewątpliwie takim człowiekiem jest OJCIEC LEON KNABIT, urodzony 27 grudnia 1926 roku w Bielsku Podlaskim.
Uczniowie naszej szkoły, na spotkaniu z cyklu "Kontrolowane Gadu- Gadu", mieli do Ojca Leona Knabita wiele pytań. Interesowało ich jakim dzieckiem był Ojciec; kiedy poczuł powołanie kapłańskie; czy decyzja o wstąpieniu do zakonu zrodziła się spontanicznie.
Młodzież poprosiła o porównanie atmosfery lat młodości człowieka, dorastającego w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku z tym, który żyje na początku XXI tysiąclecia. Chcieliśmy się dowiedzieć kto był autorytetem dla Leona Knabita i na jakich ludziach powinnyśmy się dziś wzorować. Interesowała nas opinia Szacownego Gościa na temat: spotkania z Papieżem Janem Pawłem II, wiary, uczuć, dezaktualizacji takich pojęć jak miłość, przyjaźń w świecie pochłoniętym pogonią za pieniądzem, tzw."trudnej młodzieży", błędach popełnionych przez rodziców, a związanych z wychowaniem swych pociech. Zadawaliśmy trudne pytania związane z problemami współczesnego świata. Oczekiwaliśmy na szczerą rozmowę o współżyciu przedmałżeńskim, aborcji, eutanazji, pedofilii wśród Księży.
Każdy z nas ma świadomość, iż oprócz wypełniania posługi kapłańskiej OJCIEC LEON KNABIT jest zwykłym człowiekiem i jak każdy ma swoje pasje, ulubione książki, zajęcia.
Ojciec Knabit prowadzi w telewizji program, pt. "Ojciec Leon zaprasza". Byliśmy niezmiernie ciekawi w jaki sposób zaczęła się owa przygoda ze szklanym ekranem i co sądzi nasz Gość o zaproszonych przez siebie osobach. Przecież jednym z nich był Liroy!
Jak się o tym kontrowersyjnym muzyku wyrażał Ojciec Knabit.
Spytajcie tych, którzy byli na spotkaniu, albo przyjdźcie na następne...

bip