Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Lekcja muzealna w Domu Poezji Haliny Poświatowskiej

17 maja uczniowie klasy IVE 5- technik spedytor uczcili pamięć o poetce w jej rodzinnym domu, obecnie w Domu Poezji- Muzeum Haliny Poświatowskiej. Młodzież spotkała się z bratem Haliny Poświatowskiej panem Zbigniewem Mygą, który poprowadził lekcję „Myślę, że trudno jest pisać wiersze” poświęconą życiu i twórczości H. Poświatowskiej. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu w reżyserii Anny Ferens „Errata do biografii H. Poświatowskiej”, a następnie uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu poetki.

Kolejnym punktem była wystawa poświęcona twórczości poetki i jej zmaganiom z nieuleczalną chorobą serca, na którą składają się pamiątki, fotografie i dokumenty.

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowy tytuł autobiograficznej książki „Opowieść dla przyjaciela”. Książka posiada dedykację od brata pisarki dla uczniów ZSE.

Lekcja w Muzeum wpisała się w obchody 88. rocznicy urodzin poetki w ramach realizowanego projektu bibliotecznego projekt „Pamięci Haliny Poświatowskiej". Celem projektu jest przybliżenie młodzieży postaci Haliny Poświatowskiej, popularyzacja wartości literackiego dorobku poetki, oraz pobudzenie młodzieży do własnych twórczych działań.

Wyście młodzieży do Muzeum zorganizowane zostało przez wychowawcę p. R. Pawełkiewicz i nauczyciela bibliotekarza p. I. Tutak.

bip