Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Szarość
A
Reset

Kolejne spotkanie z Amazonkami w Ekonomiku!

  • Podziękowanie dla ZSE "NARKOTYKOM mówimy nie"

    Podziękowanie dla ZSE "NARKOTYKOM mówimy nie"

 

9 września 2021 roku w Technikum nr 3 w ZSE odbyły się dwa spotkania z Amazonkami z Częstochowy.

Pierwsze odbyło się Spotkanie w ramach podsumowania projektu "Zostań samobadaczem roku- rak nie zna metryki ", przy realizacji którego udzielała się młodzież Technikum nr 3 przy ZSE w Częstochowie. Prezes Elżbieta Markowska złożyła na ręce Dyrektora ZSE Macieja Trzmiela podziękowania od Amazonek za włączenie się naszej szkoły w tak ważne dla nich akcje profilaktyczne w roku szkolnym 2020/21. Wyróżniła nauczycieli: Małgorzatę Saboczyńską, Macieja Saboczyńskiego, klasy 3B5 i 2C oraz uczniów, którzy występowali, nagrywali i montowali film do projektu.

Iga Karoń z kl. 3B5 oraz Kacper Reng z kl. 3E5 wystapili w filmie jako tancerze walca wiedeńskiego. Natomiast Nikodem Nowak (z 3B5) film nagrał i zmontował.

Społeczność naszej szkoły, kolejny raz, miała możliwość zobaczyć (tym razem w Szkolnym Centrum Kultury) zarówno filmowych tancerzy, jak i całą produkcję Nikodema Nowaka w towarzystwie Amazonek. Młodzież otrzymała też od nich słodkie upominki.

Częstochowskie Amazonki zaprosiły społeczność Technikum nr 3 na MARSZ RÓŻOWEJ WSTĄŻECZKI, który odbędzie się w Częstochowie 15 września 2022 roku. Wystartuje on z Placu Biegańskiego, by Alejami dotrzeć do Starego Rynku, gdzie zostanie zlokalizowana strefa zdrowia i profilaktyki.

Drugie spotkanie z Amazonkami dotyczyło podsumowania projketu i konkursu „Uzależnienia- cichy, a groźny problem. Spotkajmy się razem międzypokoleniowo. Narkotykom mówimy NIE!”.

Elżbieta Markowska - Prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki i członkinie Zarządu tegoż Stowarzyszenia postanowiły osobiście podziękować dyrekcji ZSE, nauczycielom, a nade wszystko naszym uczniom za zaangażowanie podczas realizacji projektu „Uzależnienia- cichy, a groźny problem. Spotkajmy się razem międzypokoleniowo. Narkotykom mówimy NIE!”. Projekt, w ubiegłym roku szkolnym, uzyskał dofinasowanie ze środków budżetowych Urzędu Miasta Częstochowa.

Amazonki, Częstochowskie Centrum Aktywności Seniora i ZSE w jego ramach zrealizowali m.in. szkolenia profilaktyczne dla uczniów oraz konkurs plastyczny, do którego- z samego Ekonomika- wpłynęło ok. 400 prac.

Na ręce Dyrektora ZSE - Macieja Trzmiela Pani Prezes Elżbieta Markowska przekazała pamiątkową statuetkę. Podziękowania otrzymały też Anita Grobelak - odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu plastycznego i przygotowanie debaty pokonkursowej online oraz Katarzyna Walczak- pedagog ZSE, która przygotowała cykl szkoleń profilaktycznych dla młodzieży i w Technikum nr 3 koordynowała pracami nad realizacją projektu.

Projekt nie odniósłby takiego sukcesu ... gdyby nie WASZE PRACE PLASTYCZNE i JEGO REKLAMA W SIECI. Za co serdecznie dziękujemy !!!

KOMISJA KONKURSOWA W SKŁADZIE:

- Elżbieta Markowska – prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki;

- Anita Grobelak – plastyk, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie;

- Danuta Kalaman - psycholog kliniczny;

- Karolina Rakocz- terapeuta uzależnień, psychoterapeuta, kierownik Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie;

- Katarzyna Walczak – pedagog Zespółu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie;

Izabela Fijałkowska – Agencja Reklamowa Nefilim Sp.z.o.o.

w międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat pod hasłem „Uzależnienia - cichy, a groźny problem” postanowiła przyznać:

Beata Porada- I miejsce (3b);

Kinga Rogacz- II miejsce (absolwentka z klasy 4b);

Weronika Drost- III miejsce (3d).

Wyróżnienia:

Laila Mansoor 2e;

Wiktoria Kasperczyk 2b;

Angelika Ćwik 3b;

Anna Pudło absolwentka z klasy 4c;

Fabian Klabisz 3c;

Nikola Walaszczyk absolwentka z klasy 4 c;

Martyna Cupiał 3a;

Mateusz Bartelak 3a;

Daria Żurkowska 2 d;

Dominika Żurek 3b;

Ewelina Noga 3d;

Klaudia Krawczyk absolwentka z klasy 4c;

Martyna Przeździecka 2a;

Julia Blukacz 3b;

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I LAUREATOM KONKURSU DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY!

 

GALERIA

 

bip