REWELACYJNY START NASZYCH SPORTOWCÓW W MISTRZOSTWACH SZKÓŁ ŚREDNICH W LA
Dodane przez BK dnia 30/09/2020 08:32
 MIEJSKA LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ SZKOLNA LIGA L- A

To były niesamowite zawody i niewątpliwie najbardziej udane od lat. Nasi uczniowie znacznie poprawili wyniki z zeszłego roku i pięciokrotnie stawali na podium. Świetnym wynikiem w biegu na 100m popisał się Radosław Płatek którego czas 12,12 s okazał się drugi w Częstochowie. Drugie miejsca zajęli również Dominik Krotla w pchnięciu kulą (10,43m) oraz Łukasz Borkowski w rzucie dyskiem.

Specjalnością Ekonomika staje się męska sztafeta 4x100m. Po ubiegłorocznym sukcesie (trzecie miejsce) w tym roku Jakub Zjawiony, Bartłomiej Perliński, Paweł Borczyk i Radosław Płatek z czasem 49.40 s stanęli na drugim stopniu podium!

Bardzo dobrze pobiegł również na 1500m Bartosz Ziętara, który czasem 5,03,53 s zajął indywidualnie czwarte miejsce.

Drużynowo chłopcy zajęli najlepsze od dwunastu lat CZWARTE miejsce wśród szkół średnich !!!

To wielki sukces całego zespołu w skład, którego wchodzili również: Marcel Jelonek w biegu na 800m, Szymon Fyda w biegu na 1500m, Dawid Kadłubek, Paweł Borczyk, Damian Rogala w skoku w dal, Marcin Praszczyk w rzucie oszczepem oraz Mikołaj Żak w pchnięciu kulą.

Wśród dziewcząt najlepszy wynik i drugie miejsce w Częstochowie zajęła Wiktoria Olczak w skoku wzwyż (135cm).

W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły VIII miejsce.

W składzie drużyny dziewcząt znalazły się: Patrycja Tkaczyk, Angelika Tkaczyk, w biegu na 100m; Amelia Karbownik w biegu na 200m; Ania Leszczyńska w biegu na 400m; Aleksandra Lelit, Wiktoria Załogowska w biegu na 800m; Nadia Gębuś w biegu na 1500m; Wiktoria Kaśków w skoku w dal; Wiktoria Strączyńska w rzucie oszczepem oraz Aleksandra Martela w pchnięciu kulą.

Bardzo dobrze pobiegła również sztafeta 4x100m w składzie: Angelika Tkaczyk, Amelia Karbownik, Julia Olkisz, Wiktoria Kaśków uzyskując czas 61,69s.

Bardzo dziękujemy wszystkim za start i reprezentowanie Naszej Szkoły!

Opiekunami drużyn byli: mgr Jacek Cykowski oraz mgr Bartłomiej Wręczycki

GALERIA