SZKOLNA LIGA LA
Dodane przez BK dnia 30/09/2019 18:00
BARDZO DOBRY WYSTĘP NASZYCH CHŁOPAKÓW

Świetnym wynikiem mogą pochwalić się nasi lekkoatleci, którzy drużynowo spośród XVI startujących zespołów zajęli...Treść rozszerzona

Świetnym wynikiem mogą pochwalić się nasi lekkoatleci, którzy drużynowo spośród XVI startujących zespołów zajęli  VI miejsce. To bardzo dobry wynik zwłaszcza, że liczba punktów dzieląca drużyny aż do miejsca trzeciego to tylko kilkanaście punktów (jeden dobry start). Rewelacyjnie pobiegła nasza sztafeta 4x100m w  składzie Jakub Zjawiony,  Radosław Płatek, Dawid Błedowski oraz Mateusz Dawiskiba, która wynikiem 47,58s zajęła III miejsce w Częstochowie. Równie dobrze spisał się Kacper Turek,  który wypchnął kulę na odległość 10,43m, co również dało mu III miejsce. Z indywidualnych wyników trzeba wyróżnić również Mateusza Dawiskibę w biegu na 200m z czasem 24.45 zajął IV miejsce.

Drużynę reprezentowali również: w biegach krótkich Bartosz Turek, Daniel Błędowski, Paweł Borczyk w biegach średnich: Bartosz Ziętara, Szymon Spalik, Jakub Ślęzak, w skoku w dal: Oskar Włodarczyk, Mikołaj Żak, Arkadiusz Wanic, w pchnięciu kulą: Dominik Krotla i w rzucie oszczepem: Marcin Praszczyk.

Reprezentacja dziewcząt zajęła IX miejsce co spowodowane było niepełnym składem drużyny. Mogło być dużo lepiej. Najlepsze wyniki osiągnęły: Angelika Ćwik w pchnięciu kulą (6.90m), Kinga Woszczyńska w biegu na 800m (2.51.68s) oraz Patrycja Tkaczyk w biegu na 200m (32.66s)

Ponadto drużynę reprezentowały: w biegach krótkich: Sandra Zawada, Julia Olkisz, Wiktoria Ślusarczyk, Oliwia Bolek, Martyna Kubik, Olga Michalska, w skoku w dal : Nicola Ramian, w pchnięciu kulą Aleksandra Marteza i Kinga Knapczyk.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i godne reprezentowanie szkoły!!!

Opiekunami drużyn byli mgr Adriana Wręczycka i mgr Jacek Cykowski