Spotkanie z przedstawicielem Amnesty International
Dodane przez BK dnia 23/11/2018 18:00

W ramach Projektu Start The ChangeTreść rozszerzona

Dnia 23.11.2018r. uczniowie klasy IIIe mieli możliwość spotkania się z przedstawicielem Amnesty International– z Panem Filipem Jach. Gość na początku przedstawił swoją organizację i przybliżył czym się zajmuje.

Spotkanie to odbyło się w ramach Projektu Start The Change, a tematem przewodnim były : „Migracje i cele zrównoważonego rozwoju”.

Na początku uczniowie dowiedzieli się o Tygodniu Edukacji Globalnej, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”. Mieli również możliwość zapoznania się z Deklaracją Praw Człowieka, dokumentem, który jest jednym z największych i najtrwalszych osiągnięć ONZ. Następnie były prace warsztatowe, podczas których młodzież wybierała 10 najważniejszych według nich praw. Było to dość trudne wyzwanie, ponieważ jak sami określili– wszystkie są ważne i ściśle się ze sobą wiążą.

Kolejną rzeczą, którą młodzież poznała były Cele Zrównoważonego Rozwoju- Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030. Dzięki nim: „Wiedzą, co można zrobić, aby sprawić ten świat lepszym i to w każdym możliwym aspekcie” cytując jedną z uczennic.

Na koniec młodzież dostała historie prawdziwych ludzi z różnych miejsc na świecie, którzy zostali skrzywdzeni pod kątem łamania ich praw. Uczniowie mieli za zadanie wczuć się w rolę pokrzywdzonych i zrozumieć, jak ważne są prawa człowieka oraz cele zrównoważonego rozwoju.

Na końcu spotkania była projekcja filmu "Stop stereotypom". Młodzież była bardzo zadowolona z zajęć.