Światowy Dzień Turystyki
Dodane przez BK dnia 28/09/2018 18:00

28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień


Treść rozszerzona28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki- choć to turystyczne święto obchodzone jest zwykle 27 września. Zostało ustanowione w 1979 roku przez organizację branżową, jaką jest Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), do której Polska należy od 1975 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Zaproszonym gościem był Pan Piotr Chrząstek– absolwent naszej szkoły, muzyk, propagator turystyki.

Uczennice z klas: 4E, 4D, 3D, przygotowały stanowiska, które przedstawiały następujące kraje: Francja, Grecja, Australia, Polska, Włochy, Malta, Wielka Brytania, Holandia, Turcja. Było coś dla duszy i ciała: konkursy, ciekawostki - można było też skosztować przepysznych potraw i ciast przygotowanych przez uczennice.

Jedno ze stoisk było poświęcone grom planszowym o Częstochowie, które przygotowała Pani Anita Grobelak wraz z uczniami.

Na koniec Pan Dyrektor, młodzież z klas turystycznych i przewodniczący szkoły zaprosili wszystkich na mini dyskotekę, mogliśmy potańczyć, pośmiać się. Zabawa była przednia, a wszyscy poczuli ciepły turystyczny klimat.