Światowy Dzień Zdrowia
Dodane przez BK dnia 12/04/2018 20:00


Uczniowie klas IIIe i IIIg wysłuchali wykładu pani dietetyk Lidii Krawczyk na temat zdrowego, racjonalnego odżywiania. Nasz gość podał przykładowy dzienny jadłospis i przepis na domowy napój izotoniczny


Treść rozszerzona
7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia, w tym roku pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. W naszej szkole obchody tego dnia odbyły się 12 kwietnia. Uczniowie klas IIIe i IIIg wysłuchali wykładu pani dietetyk Lidii Krawczyk na temat zdrowego, racjonalnego odżywiania. Nasz gość podał przykładowy dzienny jadłospis i przepis na domowy napój izotoniczny:
1 litr wody
Sok z 1 cytryny
½  szklanki świeżo wyciśniętego soku z np. jabłek  lub pomarańczy
Szczypta soli himalajskiej lub morskiej
Uczniowie klas: IIIe i IIIb w ramach lekcji wychowania fizycznego wzięli udział w pokazowym treningu obwodowym przeprowadzonym przez trenerów personalnych z klubu FORMA Południe p. Katarzynę Tulejko i p. Sebastiana Majdę. Na koniec zajęć trenerzy zorganizowali zawody dla chętnych uczniów m.in. robienie brzuszków na czas, przysiady z obciążeniem na czas, biegi.
Nagrodzeni zostali:
1. Dominika Krzypkowska- 1- tyg. karnet, trening personalny
2. Paulina Jagusiak- trening personalny, konsultacja dietetyka
3. Kacper Dolniak- 1- tyg. karnet, trening personalny
4. Patryk Karoń- 1- tyg. karnet, trening personalny
Wszyscy uczestniczący w zajęciach otrzymali bezpłatne 1- dniowe wejściówki do klubów FORMA Północ i FORMA Południe. Organizatorami Dnia zdrowia w naszej szkole byli: p. M. Saboczyńska, p. K. Walczak, p. M. Saboczyński.