Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
News
Sukces uczennicy ZSE w ogólnopolskim konkursie foto
Sukcesy

Miło nam poinformować, że wśród uczniów naszej szkoły są i tacy, którzy z powodzeniem rozwijają pasję fotografowania. Kinga Rak uczennica klasy 2 la otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Mój Mistrz". Organizatorem konkursu była sekcja Fotografii Artystycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie. Gratulujemy Kindze i jej opiekunowi pani Adrianie Wręczyckiej.

 

news: konkmojmistrz2.jpg

 

news: konkmojmistrz4.jpg

Pozostałych uczniów zachęcamy do wiosennego fotografowania. Już wkrótce szkolny konkurs fotograficzny.

bullet.gif BK dnia 16/04/2011 07:30 · Drukuj
Wycieczka do Krakowa
Uczniowie klas II lb i II b mieli okazję 8 kwietnia br. zwiedzić Kraków, pod opieką mgr B. Konarskiej, mgr M. Mazanek i mgr E. Derki. Kraków- jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych i turystycznych w Polsce otworzył i przed nami swoje podwoje. Pomimo dość kapryśnej i wietrznej pogody z dużym zapałem przemierzaliśmy z przewodnikiem Drogę Królewską (Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, ul. Floriańską, ul. Kanoniczną) i Wzgórze Wawelskie, Królewską Katedrę na Wawelu. Mieliśmy możliwość zobaczyć także Kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, w której spoczywa marszałek Józef Piłsudski i pochowany jest prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią. W przedsionku tej krypty znajduje się także tablica pamiątkowa z nazwiskami wszystkich ofiar smoleńskiej katastrofy i sentencją "Corpora dormiunt, vigilant animae" ("Ciała śpią, dusze czuwają"). Naszą wędrówkę po Krakowie zakończyliśmy na Rynku Głównym, gdzie mieliśmy okazję podziwiać Kościół Mariacki, Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza oraz Wieżę Ratuszową. [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 09/04/2011 16:36 · Drukuj
KONKURS WYPOWIEDZI PISEMNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KonkursyOdbył się KONKURS WYPOWIEDZI PISEMNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Prace pisemne (do wyboru): rozprawki (opinion essay, for and against essay), opis (description), story (opowiadanie) napisali następujący uczestnicy:
1. Piotr Kuklewski IV C
2. Dagmara Głowacka II LB
3. Anna Mirek II LB
4. Maria Bednarska  I LB
5. Filip Błąd- Jarocki I LB
6. Konrad Karczewski I LB
7. Krystian Jakubczak I LD [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 08/04/2011 07:25 · Drukuj
Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego
Sukcesy7 kwietnia 2011 roku dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Nieć z klasy III la oraz Agnieszka Nowak z klasy II la  wzięły udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół ponadgimazjalnych  „WIR LERNEN IDIOME”.  Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu przedstawiającego wybrany idiom, na prezentacji wykonanego plakatu w języku niemieckim oraz na wypełnieniu testu obejmującego znajomość idiomów z zakresu Farbbezeichnungen. Obie uczennice zostały wyróżnione.

bullet.gif BK dnia 07/04/2011 16:14 · Drukuj
Finał konkursu "Steps into my future"- " Moja szkoła, mój zawód, moja przyszłość"
Projekty06.04.2011 r. w "Ekonomiku" odbył się finał konkursu wewnątrzszkolnego "Steps into my future"- "Moja szkoła, mój zawód, moja przyszłość" realizowanego w ramach projektu partnerskiego Leonardo da Vinci "Co-building a good guidance"-"Budowanie dobrego doradztwa zawodowego". Projekt ten realizowany jest w 7 krajach: Francji, Finlandii, Rumunii, Turcji, Grecji, Polsce i Włoszech. Od dwóch lat prowadzony był właśnie przez nauczycieli naszej szkoły. W tym czasie wśród młodzieży przeprowadzono badania z zakresu doradztwa zawodowego na temat trudności w określaniu własnej ścieżki kariery zawodowej, a także zorganizowano konkurs, w którym uczniowie mieli przedstawić swoje wyobrażenia na temat przyszłości zawodowej. 16 uczestników rywalizowało o cenną nagrodę- wyjazd na międzynarodowy finał konkursu we Włoszech. Tę możliwość będą miały: Ilona Ujma z kl. III a ( I miejsce) i Monika Łysak z kl. II a ( II miejsce). Za kreatywność wyróżniono uczniów kl. III a: Pawła Dziurkowskiego i Bartłomieja Głowackiego. Nagrody laureatom wręczył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. [GALERIA]

http://www.czestochowa.pl/samorzad/wydarzenia_samorzad/leonardo-da-vinci-w-ekonomiku

bullet.gif BK dnia 07/04/2011 07:15 · Drukuj
Akcja "Przywitanie wiosny"
Newsy4 kwietnia br. uczniowie Technikum nr 3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Przywitanie wiosny" organizowanej przez PCK. Młodzież naszej szkoły pełniła dyżur w Hipermarkecie "Real" w Częstochowie w godz. 14 -18. Uczniowie pomagali klientom pakować zakupy przy kasach, a w zamian otrzymywali dobrowolne datki pieniężne do puszek PCK. Szczególne podziękowania za udział w akcji składamy uczniom klasy I a i I b, a także opiekunom- mgr A. Olbińskiej i mgr E. Kosowskiej- Myślak.
Kolejny dyżur naszej młodzieży 17 kwietnia w Hipermarkecie "Tesco" przy ul. Aleja Pokoju.

bullet.gif BK dnia 05/04/2011 19:40 · Drukuj
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Newsy1 kwietnia br. odbyły się w ZSE Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane we współpracy z Zarządem Rejonowym PCK w news: mistrzostwa_logo.jpgCzęstochowie. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. W zawodach startują pięcioosobowe zespoły, które w trakcie mistrzostw udzielają pierwszej pomocy na stacjach- specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw wypadkach i innych zdarzeniach. Na stacjach przygotowywane są charakteryzacje przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów. Do etapu rejonowego zgłosiło się 8 zespołów, z których najlepszy okazał się reprezentant Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie i zakwalifikował się do etapu okręgowego w Katowicach.

Dziękujemy zespołowi "Ekonomika" i organizatorom z ZSE: mgr K. Czajce i mgr T. Morawcowi. [GALERIA]

news: pomoc na wage zlota.jpg
bullet.gif BK dnia 01/04/2011 17:59 · Drukuj
III EDYCJA KONKURSU MATEMATYKA W OBIEKTYWIE
SukcesyUczennica Justyna Zalewska z klasy II B Technikum nr 3 zdobyła wyróżnienie w III EDYCJI KONKURSU MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Gratulujemy Justynie i opiekunowi mgr Maryli Mazanek.


bullet.gif BK dnia 31/03/2011 15:44 · Drukuj
POWIEDZ NIE TRĄDZIKOWI
Newsy30 marca br. uczniowie "Ekonomika" mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarza dermatologa Doroty Rychter. Badania młodzieży przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji "POWIEDZ NIE TRĄDZIKOWI", której celem jest upowszechnienie wiedzy na tematnews: stoptradzikowi.jpg leczenia trądziku i odpowiedniej pielęgnacji skóry trądzikowej. 110 przebadanych uczniów dowodzi, że takie akcje są potrzebne ( jest to najlepszy wynik w skali kraju). Koordynatorką akcji w szkole jest mgr Katarzyna Walczak.

bullet.gif BK dnia 30/03/2011 19:14
Czytaj więcej · 702 czytań · Drukuj
Dni Otwarte
W dniach 29-30 marca 2011 roku, odbyły się w ZSE w Częstochowie Dni Otwarte.  Młodzież gimnazjów mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły i uczestniczyć w imprezach towarzyszących. Zorganizowano Dzień Kultury Europejskiej i Dzień Przedsiębiorczości. [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 30/03/2011 18:09
Czytaj więcej · 533 czytań · Drukuj
Doradztwo rówieśnicze
W bieżącym roku szkolnym wznowiono w "Ekonomiku" działalność doradztwa rówieśniczego, prowadzonego przez Marka Tomzę (absolwenta szkoły, a obecnie studenta Politechniki Częstochowskiej) pod nadzorem merytorycznym mgr Doroty Duber. Te koleżeńskie powtórki adresowane są do maturzystów, mających trudności w opanowaniu matematyki, ale i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. W nieskrępowanej szkolnymi rygorami atmosferze uczniowie mogą jeszcze raz analizować zagadnienia poruszane na lekcjach. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością, nie tylko dlatego, że egzamin z matematyki jest obowiązkowy na maturze, ale i udowadniają, że "MAT+MA to takie proste". [GALERIA]


bullet.gif BK dnia 28/03/2011 16:23 · Drukuj
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Szkoła
 Dane adresowe
 Dyżury
 Historia szkoły
 50-lecie szkoły
 60-lecie szkoły
 REKORD GUINNESSA
 Szkoła w obiektywie
blank.gif blank.gif
Nawigacja
bullet.gif Strona główna
bullet.gif Dyrekcja
bullet.gif Kadra pedagogiczna
bullet.gif Wydarzenia
bullet.gif Kontakt
bullet.gif PictureFlow Gallery
blank.gif blank.gif
Dla uczniów
blank.gif blank.gif
Dla maturzystów
blank.gif blank.gif
Dla rodziców
blank.gif blank.gif
Dokumenty
blank.gif blank.gif
Projekty
blank.gif blank.gifblank.gif blank.gif
Ostatnie Fotki
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png