Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
News
14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. Datę 14 marca wybrano news: liczba PI.jpgnieprzypadkowo- w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi przybliżenie liczby Pi- jednej z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych.
Pi To jedyna liczba, która ma swoje święto.  Młodzież naszej szkoły właśnie z tej okazji przygotowała liczne prezentacje i ciekawostki dotyczące tej liczby.
Liczba Pi z dokładnością do miliona miejsc po przecinku.

bullet.gif BK dnia 14/03/2011 11:15 · Czytaj więcej · 815 czytań · Drukuj
Dni Otwarte

Serdec
znie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych podjęciem nauki w Zespole Szkół Ekonomicznych do zapoznania się z ofertą edukacyjną w zakładce prawego menu "Kandydaci/Rekrutacja".

DNI OTWARTE SZKOŁY- 29 i 30 marca 2011r. w godz. 9:00 do 13:00

W programie: obchody Dni Europejskich (m.in. piosenki obcojęzyczne, pokazy tańca, kalambury, pokaz mody, stoiska państw: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec) i Dnia Przedsiębiorczości (kiermasz ciast i sałatek), a także zwiedzanie szkoły.
W punkcie informacyjnym będzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji.


Zgłoszenia pod nr tel. 34 324 23 22, 34 324 38 19 lub na adres e-mail zse-czest@wp.pl


bullet.gif BK dnia 11/03/2011 20:22 · Drukuj
Konkurs "OŚMIU WSPANIAŁYCH"
NewsyWydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy zaprasza do udziału w XVII edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych. Szukamy młodych, kreatywnych i wrażliwych osób, które umieją zauważyć wokół siebie ludzi potrzebujących pomocy i chcą bezinteresownie jej udzielić. Jeśli znacie osoby, będące wzorem postępowania- przedstawcie ich dokonania w zgłoszeniu do konkursu, zarówno w kategorii indywidualnej, jak i grupowej. Termin składania wniosków - do 23 marca 2011r. Szczegółowych informacji udziela pani pedagog mgr Katarzyna Walczak.

bullet.gif BK dnia 11/03/2011 20:17 · Drukuj
II edycja konkursu "Jestem szefową"
Newsy2 marca ruszyła II edycja konkursu "Jestem szefową", wspólnej inicjatywy Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie uczennice klas I i II. Celem konkursu jest budowanie pozytywnego wizerunku kobiet- liderek wśród młodzieży i zachęcanie uczennic do podejmowania ról przywódczych. Uczestniczki projektu muszą przygotować pracę na temat "Jestem szefową", którą ocenia jury złożone z kobiet- liderek oraz mężczyzn działających na rzecz równego traktowania. Pisząc pracę, uczennice mają wyobrazić sobie siebie w roli szefowej w dowolnym obszarze życia społeczno- politycznego lub gospodarczego, opisać, jakie mają cele, co chcą zmienić, jak widzą siebie- kobietę w roli szefowej. Na finalistki konkursu czekają m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe, spotkanie z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie biznesu, mediów i polityki oraz wizyta w Sejmie RP.
Zainteresowane uczennice prosimy o kontakt ze szkolnymi koordynatorkami konkursu: mgr Edytą Derką, mgr Bożeną Konarską i mgr Marylą Mazanek.

bullet.gif BK dnia 11/03/2011 07:35 · Drukuj
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
Newsy28 lutego br. w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta, uczniowie w tajnym głosowaniu wybrali swoich reprezentantów, czyli Bartka Głowackiego (112 głosów) i Kamila Całę (73 głosy). Nad prawidłowością głosowania czuwała Komisja w składzie: Daniel Pacak kl. IV c, Karolina Górecka kl.IV d, Katarzyna Zioło kl.III la, Patrycja Furch kl.II lb, Katarzyna Stachura kl.II c, a także opiekunowie Samorządu Uczniowskiego mgr Olga Fedoniuk, mgr Ewa Pindel, mgr Tomasz Morawiec. Nowym Radnym życzymy sukcesów w pracach Młodzieżowej Rady Miasta.

bullet.gif BK dnia 11/03/2011 07:29 · Drukuj
STOP PRZEMOCY
Newsy8 marca w naszej szkole obchodzony był pod hasłem "STOP PRZEMOCY". news: stopprzemocy.jpgMłodzież mogła uczestniczyć w warsztatach dotyczących przemocy w rodzinie, które prowadziły: p. Alina Gruszka i p. Marta Radzioch z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczniowie mogli wysłuchać wykładu " Niebieska karta- przemoc, agresja" p. Agnieszki Furgalskiej z Policji " lub prelekcji p. Tomasza Gajewskiego ze Straży Miejskiej na temat "Przemoc i agresja w szkole i poza nią". Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia samoobrony prowadzone przez instruktorów oraz występ muzyczny ucznia kl.I LC Rafała Szewczyka i ucznia kl.I LA Jakuba Kulpy. Akcję przygotowali: Klub Olimpijczyka Ekonomik (mgr Małgorzata Saboczyńska, mgr Maciej Saboczyński) i mgr Katarzyna Walczak. [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 08/03/2011 18:37
Czytaj więcej · 1285 czytań · Drukuj
8 marca
Bukiet najserdeczniejszych życzeń
dla wszystkich KOBIET.

Czy wiesz, że...?news: tulipany.jpg
Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909r. w Stanach Zjednoczonych, dla upamiętnienia odbywającego się rok wcześniej nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego, przeciwko złym warunkom pracy. Strajkujące kobiety zostały zamknięte w fabryce przez właściciela. W pożarze, który wybuchł w budynku zginęło 126 kobiet.

bullet.gif BK dnia 08/03/2011 07:30 · Drukuj
Spotkanie z Poseł na Sejm RP Jadwigą Wiśniewską
Ludzie7 marca br. młodzież naszej szkoły miała okazję spotkać się z panią Poseł na Sejm RP Jadwigą Wiśniewską, która zachęcała do wzięcia udziału w II Wojewódzkim Konkursie Historyczno- Literackim "Prawda i kłamstwo o Katyniu". Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i ma przyczynić się do wzmocnienia świadomnews: poselwis.jpgości i tożsamości historycznej wśród młodzieży. Laureaci Konkursu otrzymają wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści nagrody rzeczowe. Prace konkursowe należy nadsyłać do 14 marca 2011r. na adres:
Biuro Poselskie Posła na Sejm RP
Jadwigi Wiśniewskiej
ul. Słowackiego 8
42- 300 Myszków


news: poselwis2.jpg

bullet.gif BK dnia 08/03/2011 07:29 · Drukuj
Konkursy z języka angielskiego
Konkursy1 marca br. odbyła się XI  edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2011 organizowanego pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa, tzw. języka codziennego, a także na sześć pytań dotyczących lektury. Wyniki konkursu na przełomie kwietnia i maja. Koordynatorami konkursu w naszej szkole były: mgr Małgorzata Wróbel i mgr Elżbieta Nowak. [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 04/03/2011 15:11
Czytaj więcej · 1129 czytań · Drukuj
Sukces w Miejskich Igrzyskach w Łyżwiarstwie Szybkim
Sukcesy9 lutego 2011r. na lodowisku przy ul. Sobieskiego odbyły się Miejskie Igrzyska w Łyżwiarstwie Szybkim Dziewcząt . Wielki sukces osiągnęła Małgorzata Baldowska, która wygrała rywalizację indywidualną wśród szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna w składzie: Małgorzata Baldowska II th, Izabela Grządziel II b, Dominika Szober II b i Kinga Lisowska I a po wyrównanej i zaciętej walce zajęła V miejsce. Następnego dnia rywalizowali chłopcy. Pomimo ogromnego ducha walki nasza drużyna w składzie: Paweł Regulski II c, Zatoń Michał I ld, Górecki Michał I c zajęła VII miejsce. Opiekunem obu drużyn była mgr Małgorzata Saboczyńska. Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok. [GALERIA]
bullet.gif BK dnia 01/03/2011 16:59 · Drukuj
Akcja poboru krwi w Ekonomiku
NewsyDnia 23 marca 2011r. w ZSE odbędzie się stacjonarna akcja poboru krwi. Chętnych (młodzież pełnoletnia) prosimy o zgłaszanie się do opiekuna Szkolnego Koła PCK- mgr Alicji Olbińskiej do dnia 18 marca br.news: kropelka.jpg

Bądź ofiarny.

Twoja krew ratuje życie!
bullet.gif BK dnia 25/02/2011 17:58 · Drukuj
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Szkoła
 Dane adresowe
 Pomoc psychologiczno- pedagogiczna
 Dyżury
 Historia szkoły
 50-lecie szkoły
 60-lecie szkoły
 REKORD GUINNESSA
 Szkoła w obiektywie
blank.gif blank.gif
Nawigacja
bullet.gif Strona główna
bullet.gif Dyrekcja
bullet.gif Kadra pedagogiczna
bullet.gif Wydarzenia
bullet.gif Kontakt
bullet.gif PictureFlow Gallery
blank.gif blank.gif
Strefa ucznia
blank.gif blank.gif
Strefa maturzysty
blank.gif blank.gif
Strefa rodzica
blank.gif blank.gif
Dokumenty
blank.gif blank.gif
Projekty
blank.gif blank.gif

blank.gif blank.gif
Ostatnie Fotki
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png