Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
News
KONKURSY FOTOGRAFICZNE
MDK w Częstochowie serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie fotograficznym pt."Moja rodzina".
Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie niepublikowanej dotychczas pracy fotograficznej wykonanej w technice dowolnej a odnoszącej się do tematu konkursu. Każdy autor może przesłać do 3 (trzech) prac. Organizatorzy dopuszczają do konkursu zestawy fotografii. Każdy zestaw traktowany jest jako jedna praca. Ilość fotografii w zestawie – do 3 sztuk.
Termin nadsyłania prac – do 15 maja!

Dział Historii Muzeum Częstochowskiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt.”Krajobraz pokopalniany i hutniczy Ziemi Częstochowskiej”. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 4 fotografie lub 2 cykle fotograficzne składające się z 3 zdjęć każdy.
Termin nadsyłania zdjęć do 1 czerwca!

Uczniowie zainteresowani konkursami proszeni są o przesłanie swoich zdjęć na e-maila : fotozse@o2.pl

Dodatkowych informacji udziela nauczyciel w-f Adriana Wręczycka, pokój 21.

bullet.gif BK dnia 29/04/2011 07:30 · Drukuj
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

SZKOLNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA

news: pies.jpgBEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Z CZĘSTOCHOWSKIEGO SCHRONISKA

MASZ SERCE – TO JE POKAŻ

Jeżeli nie jest Ci obojętny los samotnych zwierzaków ze schroniska – pomóż im.

Niech każda klasa kupi jedną paczkę karmy dla psów lub kotów - to tak niewiele.

CZAS ZBIÓRKI : DO 3 CZERWCA

MIEJSCE ZBIÓRKI : POKÓJ NAUCZYCIELI W-F  NR 21 (A.Wręczycka)

Zwierzęta potrzebują  także niepotrzebne w Waszych domach: ręczniki, koce, dywany, wykładziny itp., miski metalowe, żwirek dla kotów, środki czystości, płyny do mycia,  do czyszczenia.

Potrzebne jest również wszystko co służy do pielęgnacji: szczotki różnego rodzaju,  grzebienie, nożyczki, cążki do pazurów, szampony oraz smycze, obroże, kagańce.

bullet.gif BK dnia 28/04/2011 07:30 · Drukuj
Spotkanie z pracownikiem IPN
Ludzie27 kwietnia br. gościł w Ekonomiku pracownik IPN-u pan Sławomir Maślikowski, który przygotował prelekcję poświęconą Witoldowi Pileckiemu.
Był on rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej, więźniem i organizatorem ruchu oporu w Auschwitz-Birkenau. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, został  stracony w 1948 roku. Oskarżenie anulowano w 1990 r. W. Pilecki był autorem pierwszych na świecie raportów o Holokauście. Młodzież klas: I la, I lc i II la mogła uczestniczyć także w otwarciu wystawy w Szkolnym Centrum Kultury poświęconej bohaterowi II wojny światowej.
Spotkanie przygotowali: mgr N. Dziubek i mgr G. Suski.

bullet.gif BK dnia 27/04/2011 19:47 · Drukuj
WIELKANOC 2011
news: kurczaczki.gif


Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim najlepsze życzenia. Niech ten szczególny czas będzie dla wszystkich okresem zadumy, wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości.

bullet.gif BK dnia 20/04/2011 19:03 · Drukuj
Wielkanoc z PCK
Newsy17 kwietnia 2011r. ( niedziela) uczniowie kl. I b z opiekunem mgr A. Olbińską pełnili dyżur w Hipermarkecie "TESCO" przy ul. Al. Pokoju w ramach akcji charytatywnej "Wielkanoc z PCK". Nasi ochotnicy pakowali zakupy przy kasach za dobrowolne datki składane do puszek PCK. Z uzyskanych środków będą przygotowane paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy.

news: wielkanoc z PCK.jpg
bullet.gif BK dnia 18/04/2011 19:32 · Drukuj
Sukces uczennicy ZSE w ogólnopolskim konkursie foto
Sukcesy

Miło nam poinformować, że wśród uczniów naszej szkoły są i tacy, którzy z powodzeniem rozwijają pasję fotografowania. Kinga Rak uczennica klasy 2 la otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Mój Mistrz". Organizatorem konkursu była sekcja Fotografii Artystycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie. Gratulujemy Kindze i jej opiekunowi pani Adrianie Wręczyckiej.

 

news: konkmojmistrz2.jpg

 

news: konkmojmistrz4.jpg

Pozostałych uczniów zachęcamy do wiosennego fotografowania. Już wkrótce szkolny konkurs fotograficzny.

bullet.gif BK dnia 16/04/2011 07:30 · Drukuj
Wycieczka do Krakowa
Uczniowie klas II lb i II b mieli okazję 8 kwietnia br. zwiedzić Kraków, pod opieką mgr B. Konarskiej, mgr M. Mazanek i mgr E. Derki. Kraków- jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych i turystycznych w Polsce otworzył i przed nami swoje podwoje. Pomimo dość kapryśnej i wietrznej pogody z dużym zapałem przemierzaliśmy z przewodnikiem Drogę Królewską (Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, ul. Floriańską, ul. Kanoniczną) i Wzgórze Wawelskie, Królewską Katedrę na Wawelu. Mieliśmy możliwość zobaczyć także Kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, w której spoczywa marszałek Józef Piłsudski i pochowany jest prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią. W przedsionku tej krypty znajduje się także tablica pamiątkowa z nazwiskami wszystkich ofiar smoleńskiej katastrofy i sentencją "Corpora dormiunt, vigilant animae" ("Ciała śpią, dusze czuwają"). Naszą wędrówkę po Krakowie zakończyliśmy na Rynku Głównym, gdzie mieliśmy okazję podziwiać Kościół Mariacki, Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza oraz Wieżę Ratuszową. [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 09/04/2011 16:36 · Drukuj
KONKURS WYPOWIEDZI PISEMNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KonkursyOdbył się KONKURS WYPOWIEDZI PISEMNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Prace pisemne (do wyboru): rozprawki (opinion essay, for and against essay), opis (description), story (opowiadanie) napisali następujący uczestnicy:
1. Piotr Kuklewski IV C
2. Dagmara Głowacka II LB
3. Anna Mirek II LB
4. Maria Bednarska  I LB
5. Filip Błąd- Jarocki I LB
6. Konrad Karczewski I LB
7. Krystian Jakubczak I LD [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 08/04/2011 07:25 · Drukuj
Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego
Sukcesy7 kwietnia 2011 roku dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Nieć z klasy III la oraz Agnieszka Nowak z klasy II la  wzięły udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół ponadgimazjalnych  „WIR LERNEN IDIOME”.  Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu przedstawiającego wybrany idiom, na prezentacji wykonanego plakatu w języku niemieckim oraz na wypełnieniu testu obejmującego znajomość idiomów z zakresu Farbbezeichnungen. Obie uczennice zostały wyróżnione.

bullet.gif BK dnia 07/04/2011 16:14 · Drukuj
Finał konkursu "Steps into my future"- " Moja szkoła, mój zawód, moja przyszłość"
Projekty06.04.2011 r. w "Ekonomiku" odbył się finał konkursu wewnątrzszkolnego "Steps into my future"- "Moja szkoła, mój zawód, moja przyszłość" realizowanego w ramach projektu partnerskiego Leonardo da Vinci "Co-building a good guidance"-"Budowanie dobrego doradztwa zawodowego". Projekt ten realizowany jest w 7 krajach: Francji, Finlandii, Rumunii, Turcji, Grecji, Polsce i Włoszech. Od dwóch lat prowadzony był właśnie przez nauczycieli naszej szkoły. W tym czasie wśród młodzieży przeprowadzono badania z zakresu doradztwa zawodowego na temat trudności w określaniu własnej ścieżki kariery zawodowej, a także zorganizowano konkurs, w którym uczniowie mieli przedstawić swoje wyobrażenia na temat przyszłości zawodowej. 16 uczestników rywalizowało o cenną nagrodę- wyjazd na międzynarodowy finał konkursu we Włoszech. Tę możliwość będą miały: Ilona Ujma z kl. III a ( I miejsce) i Monika Łysak z kl. II a ( II miejsce). Za kreatywność wyróżniono uczniów kl. III a: Pawła Dziurkowskiego i Bartłomieja Głowackiego. Nagrody laureatom wręczył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. [GALERIA]

http://www.czestochowa.pl/samorzad/wydarzenia_samorzad/leonardo-da-vinci-w-ekonomiku

bullet.gif BK dnia 07/04/2011 07:15 · Drukuj
Akcja "Przywitanie wiosny"
Newsy4 kwietnia br. uczniowie Technikum nr 3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Przywitanie wiosny" organizowanej przez PCK. Młodzież naszej szkoły pełniła dyżur w Hipermarkecie "Real" w Częstochowie w godz. 14 -18. Uczniowie pomagali klientom pakować zakupy przy kasach, a w zamian otrzymywali dobrowolne datki pieniężne do puszek PCK. Szczególne podziękowania za udział w akcji składamy uczniom klasy I a i I b, a także opiekunom- mgr A. Olbińskiej i mgr E. Kosowskiej- Myślak.
Kolejny dyżur naszej młodzieży 17 kwietnia w Hipermarkecie "Tesco" przy ul. Aleja Pokoju.

bullet.gif BK dnia 05/04/2011 19:40 · Drukuj
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Szkoła
 Dane adresowe
 Dyżury
 Historia szkoły
 50-lecie szkoły
 60-lecie szkoły
 REKORD GUINNESSA
 Szkoła w obiektywie
blank.gif blank.gif
Nawigacja
bullet.gif Strona główna
bullet.gif Dyrekcja
bullet.gif Kadra pedagogiczna
bullet.gif Wydarzenia
bullet.gif Kontakt
bullet.gif PictureFlow Gallery
blank.gif blank.gif
Strefa ucznia
blank.gif blank.gif
Strefa maturzysty
blank.gif blank.gif
Strefa rodzica
blank.gif blank.gif
Dokumenty
blank.gif blank.gif
Projekty
blank.gif blank.gifblank.gif blank.gif
Ostatnie Fotki
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png