Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
News
Spotkanie z wolontariuszką z Francji
Ludzienews: wolontfranc1.jpg24 marca 2011r. z inicjatywy Pana Dyrektora Macieja Trzmiela oraz mgr Justyny Ściebury - nauczyciela języka francuskiego, uczniowie klasy 1 Technikum nr 3, kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej, uczestniczyli w spotkaniu z wolontariuszką z Francji Panią Marie-Hélene Leroy, która przebywa obecnie w Częstochowie w ramach współpracy miasta Częstochowa z miastem bliźniaczym Lourdes we Francji.  Pani Marie-Hélene przekazała młodzieży wiele cennych i ciekawych informacji dotyczących Lourdes oraz regionu Francji, z którego pochodzi. Wśród zaproszonych na spotkanie gości obecny był Dyrektor Generalny Urzędu Miasta w Częstochowie Pan Paweł Klimek oraz Pani Ewa Lupa również z Urzędu Miasta Częstochowy. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat nawiązania współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych z Urzędemnews: wolontfranc3.jpg Miasta w celu realizacji staży dla uczniów technikum obsługi turystycznej we Francji.


bullet.gif BK dnia 26/03/2011 15:25 · Drukuj
Akcja krwiodawstwa
Newsy
23 marca br. odbyła się w "Ekonomiku" stacjonarna akcja poboru krwi. Do udziału w niej zgłosiły się 52 osoby, ale tylko 28 mogło podzielić się tym cennym darem. Efektem akcji było pobranie prawie 13 litrów krwi i ogromna satysfakcja z ratowania życia. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji krwiodawstwa i opiekunowi Szkolnego Koła PCK mgr A. Olbińskiej, bardzo dziękujemy. [GALERIA]

"Ten jest większy między ludźmi,kto umie służyć
i kto poświęca siebie dla innych"
/A.Mickiewicz/


bullet.gif BK dnia 23/03/2011 18:15 · Drukuj
Szkolenie WOPR- Park Wodny w Tarnowskich Górach
Newsy22 marca 2011r. kl. I LD uczestniczyła w zajęciach praktycznych- ratownictwa wodnego w Tarnowskich Górach. Młodzież miała możliwość podjęcia bezpośrednich działań związanych z ratowaniem tonącego z wody, przejęciem osoby z uszkodzonym odcinkiem szyjnym (zakładanie kołnierza oraz ułożeniem na desce ratowniczej). Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie tego typu zajęciami. [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 23/03/2011 15:24 · Drukuj
Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej
NewsyZapraszamy do wzięcia udziału w IX Edycji Wojewódzkiego Konkursu Grafiki Komputerowej "KIM JESTEM? - MOJE METAMORFOZY" organizowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "ART." w Czechowicach- Dziedzicach pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Starosty Bielskiego. Termin składania prac do 20 maja 2011r.

bullet.gif BK dnia 22/03/2011 19:28
Czytaj więcej · 907 czytań · Drukuj
Warsztaty jazzowe
Newsy22 marca 2011r. odbyły się warsztaty jazzowe dla uczniów klas pierwszych, prowadzone przez mgr Wiesława Pyzalskiego. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z podstawowymi wiadomościami na temat muzyki jazzowej, popularyzacja muzyki artystycznej, a także przygotowanie do korzystania z dorobku kultury muzycznej. Muzyka zaprezentowana na warsztatach wykonywana była na żywo przez jednego artystę jednocześnie na kilku instrumentach. Warsztaty zakończyły się wspólnym muzykowaniem z młodzieżą.

bullet.gif BK dnia 22/03/2011 19:11 · Drukuj
Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego
KonkursyUczennice "Ekonomika" Katarzyna Stachura kl. 2c oraz Paulina Tomala kl. 3c zostały zakwalifikowane do II etapu międzyszkolnego konkursu "Sławne niemieckie postaci, ich dzieła, wynalazki i odkrycia". Pierwszy etap polegał na przygotowaniu plakatu przedstawiającego znaną niemiecką postać, jak J.W Goethego, F. Schillera, A. Einsteina....W drugim etapie uczniowie musieli zmierzyć się z testem dotyczącym znajomości sylwetek niemieckich pisarzy, wynalazców, odkrywców. Plakaty wykonane przez nasze uczennice można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury.

bullet.gif BK dnia 22/03/2011 19:01 · Drukuj
Wystawa "Miłość i gniew- Młodość w czasach dyktatury"
NewsyMłodzież naszej szkoły uczestniczyła w otwarciu wystawy "Miłość i gniew- Młodość w czasach dyktatury", której celem było ukazanie życia młodych ludzi z byłej NRD, ich marzeń o wolności tłumionych przez reżim komunistyczny. Otwarcie wystawy połączone było z wykładem wprowadzającym w jej tematykę, oczywiście w języku niemieckim. Organizatorami wystawy było Stowarzyszenie "Wolność" (Freiheit e.V.) z Erfurtu w Niemczech, a także Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Częstochowie. Wystawę można oglądać tylko do 25 marca 2011r.

bullet.gif BK dnia 22/03/2011 18:59 · Drukuj
Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
Uczniowie klas ILA i IIC niedawno mieli okazję zwiedzić  Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzaliśmy muzeum , pod opieką pani wicedyrektor A. Wieczorek, mgr A. Trzeciakowskiej, mgr L. Karoń i mgr T. Morawca. Każda z 25 osobowych grup prowadzona była przez przewodnika... Już od ,,progu” usłyszeliśmy dźwięk bijącego serca. Jego źródłem jest wielki, stalowy monument, upamiętniający ludzi i czas Powstania Warszawskiego… Obejrzeliśmy film ,,Warszawa- Miasto ruin”(3D), który uświadomił  nam ogrom zniszczeń... Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o kolejnych dniach powstania, oglądaliśmy eksponaty i przeszliśmy repliką kanału, coraz bardziej podziwiając ludzi, którym przyszło walczyć i żyć w tamtych czasach…[GALERIA]

bullet.gif BK dnia 22/03/2011 18:51 · Drukuj
21 marca
news: rozkwitajacykwiat.gifCzy wiesz,że...?
Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to
21 marca. Wiosna astronomiczna zaczyna się w momencie, gdy Słońce "przekracza" równik, a ma to miejsce 20 lub 21 marca. W tym roku wiosna astronomiczna w Polsce rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 00:21.
Dawniej pierwszy dzień wiosny, czyli Jare Święto poświęcony był szczególnie Matce Ziemi. Tego dnia odprawiano różne magiczne obrzędy, które miały wnieść do domostw energię i radość życia oraz zapewnić dobry urodzaj i powodzenie na cały rozpoczynający się wiosną rok. Jednym z takich zwyczajów było topienie "Marzanny". Następnego dnia wprowadzano tzw. Gaik Zielony zwany Latkiem, była to zazwyczaj zielona gałązka świerkowa ozdobiona różnobarwnymi wstęgami, z którą obchodzono domostwa.

Czyniąc zadość tradycji uczniowie "Ekonomika" ubierają dzisiaj "Marzannę" na 6 godzinie lekcyjnej (12:25 - 13:20) w salach, w których planowo odbywają lekcje. Nad przebiegiem imprezy czuwa Samorząd Uczniowski z opiekunami. [GALERIA]

bullet.gif BK dnia 21/03/2011 07:30 · Drukuj
Zebrania z rodzicami
NewsyZebrania z rodzicami uczniów klas programowo najwyższych odbędą się 24 marca 2011r. (czwartek) o godz. 16:30.
bullet.gif BK dnia 18/03/2011 19:05
Czytaj więcej · 827 czytań · Drukuj
SZKOLNY KONKURS WYPOWIEDZI PISEMNYCH
Newsy

CHCESZ POĆWICZYĆ DO MATURY ROZSZERZONEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO?

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE WYPOWIEDZI PISEMNYCH!!!

news: zebrania.jpg

bullet.gif BK dnia 17/03/2011 07:30
Czytaj więcej · 962 czytań · Drukuj
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Szkoła
 Dane adresowe
 Dyżury
 Historia szkoły
 50-lecie szkoły
 60-lecie szkoły
 REKORD GUINNESSA
 Szkoła w obiektywie
blank.gif blank.gif
Nawigacja
bullet.gif Strona główna
bullet.gif Dyrekcja
bullet.gif Kadra pedagogiczna
bullet.gif Wydarzenia
bullet.gif Kontakt
bullet.gif PictureFlow Gallery
blank.gif blank.gif
Dla uczniów
blank.gif blank.gif
Dla maturzystów
blank.gif blank.gif
Dla rodziców
blank.gif blank.gif
Dokumenty
blank.gif blank.gif
Projekty
blank.gif blank.gifblank.gif blank.gif
Ostatnie Fotki
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png