Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Spotkanie z przedstawicielem Amnesty International

Dnia 23.11.2018r. uczniowie klasy IIIe mieli możliwość spotkania się z przedstawicielem Amnesty International– z Panem Filipem Jach. Gość na początku przedstawił swoją organizację i przybliżył czym się zajmuje.

Spotkanie to odbyło się w ramach Projektu Start The Change, a tematem przewodnim były : „Migracje i cele zrównoważonego rozwoju”.

Na początku uczniowie dowiedzieli się o Tygodniu Edukacji Globalnej, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”. Mieli również możliwość zapoznania się z Deklaracją Praw Człowieka, dokumentem, który jest jednym z największych i najtrwalszych osiągnięć ONZ. Następnie były prace warsztatowe, podczas których młodzież wybierała 10 najważniejszych według nich praw. Było to dość trudne wyzwanie, ponieważ jak sami określili– wszystkie są ważne i ściśle się ze sobą wiążą.

Kolejną rzeczą, którą młodzież poznała były Cele Zrównoważonego Rozwoju- Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030. Dzięki nim: „Wiedzą, co można zrobić, aby sprawić ten świat lepszym i to w każdym możliwym aspekcie” cytując jedną z uczennic.

Na koniec młodzież dostała historie prawdziwych ludzi z różnych miejsc na świecie, którzy zostali skrzywdzeni pod kątem łamania ich praw. Uczniowie mieli za zadanie wczuć się w rolę pokrzywdzonych i zrozumieć, jak ważne są prawa człowieka oraz cele zrównoważonego rozwoju.

Na końcu spotkania była projekcja filmu "Stop stereotypom". Młodzież była bardzo zadowolona z zajęć.purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Szkoła
 Dane adresowe
 Dyżury
 Historia szkoły
 50-lecie szkoły
 60-lecie szkoły
 REKORD GUINNESSA
 Szkoła w obiektywie
blank.gif blank.gif
Nawigacja
bullet.gif Strona główna
bullet.gif Dyrekcja
bullet.gif Kadra pedagogiczna
bullet.gif Wydarzenia
bullet.gif Kontakt
bullet.gif PictureFlow Gallery
blank.gif blank.gif
Strefa ucznia
blank.gif blank.gif
Strefa maturzysty
blank.gif blank.gif
Strefa rodzica
blank.gif blank.gif
Dokumenty
blank.gif blank.gif
Projekty
blank.gif blank.gifblank.gif blank.gif
Ostatnie Fotki
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png